آیا برنامه های شتاب دهنده برای شما مناسب است؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

این موضوع به چند عامل بستگی دارد. اگر شما به رشد و گسترش دادن کسب و کار خود مطمئن هستید، یک مدل تجاری واضح و روشن، مهارت های مناسب برای اجرای آن و شبکه مناسبی در اختیار دارید احتمالا نیازی به این برنامه ها ندارید.

با این حال اگر ایده فوق العاده ای دارید، اما مهارت و بینش تجاری شما آنقدر حرفه ای نیست و شبکه ارتباطات شما در صنعت کوچک است و از نفوذ بالایی برخوردار نیست می توانید از تخصص مربیان و شبکه گسترده ای که این برنامه ها ارائه می دهند بهره مند شوید.

برای ورود به شتاب دهنده باید چه کار کنید؟

این برنامه ها بسیار رقابتی هستند ، به همین دلیل شما باید 100٪ مطمئن باشید که می خواهید وارد شوید و برای روند درخواست آماده شوید. در اینجا چند نکته برای تصمیم گیری در مورد برنامه و نحوه تهیه آن آورده شده است:

  • اهداف خود را تعیین کنید

چرا به دنبال برنامه های شتاب دهنده هستید؟ به نظر شما کسب و کارتان برای اینکه بتواند رونق بگیرد به چه چیزهایی نیاز دارد؟ فکر می کنید این برنامه ها چگونه به رشد شرکت شما کمک می کند؟ تعیین اهداف از قبل ، به شما کمک می کند راحت تر تحقیق کنید و برنامه های مختلف را ارزیابی کنید.

  • تحقیق کنید

وقت بگذارید و درباره شتاب دهنده ها به طور عمیق تحقیق کنید. سعی کنید به این سوالات پاسخ دهید:

 آیا آنها در حوزه کاری من تخصص دارند؟ چه پیشنهادی دارند؟ مربیان آنها چه کسانی هستند و آیا تأثیرگذار و باتجربه هستند؟ مدت زمان اجرای برنامه چیست؟ آیا این برنامه ارزش وقت گذاشتن و (احتمالاً) سهامی که من در ازای آن می دهم را دارد؟

  • تیم قدرتمندی داشته باشید

برنامه های شتاب دهنده ، به عنوان سرمایه گذار ، روی مردم سرمایه گذاری می کنند  نه روی ایده ها. تیم شما موتور اصلی استارتاپ شما است، آنها به قدرت و انعطاف پذیری تیم شما نگاه می کنند. ایده و فناوری شما ممکن است در طول برنامه تغییر کند. آنها تیمی می خواهند که بتواند با آن تغییر پیش برود و منعطف باشد.

  • ارائه خود را آماده کنید

شما می توانید با داشتن یک ارائه خوب خود را از سایر متقاضیان متمایز کنید و آماده باشید تا در صورت مصاحبه به سوالات مربوط به کسب و کار خود و بازار پاسخ دهید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *